72. Altın Küre Ödülleri


2015 altin kure odulleri
2015 Altın Küre Ödülleri

72. Altın Küre Ödülleri (72nd Golden Globe Awards)

Tören

11 Ocak 2015

Yer

The Beverly Hilton, Beverly Hills, California

Sunucular

Amy Poehler ve Tina Fey

Golden Globe Awards (Altın Küre Ödülleri)


golden globe awards
Golden Globe Awards

Golden Globe Awards, bilinen adıyla Altın Küre Ödülleri, her yıl film ve televizyon dizilerine verilen Amerikan ödülleridir. Hollywood Foreign Press Association / HFPA (Hollywood Yabancı Basın Birliği) tarafından 1944'ten beri verilen Altın Küre Ödülleri, film endüstrisi için verilen en önemli ödüllerdendir. Ve Oscar Ödülleri'nden sonra en çok izlenen ödül törenidir. Altın Küre Ödülleri aynı zamanda film, dizi ya da aktör ve aktrisler için iyi bir referans olarak kabul edilmektedir. Altın Küre Ödülleri, 93 film eleştirmeninin oylarına göre verilir.

72. Altın Küre Ödül Töreni Ne Zaman, Nerede, Hangi Kanalda?


NBC kanalından canlı yayınlanacak olan 72. Altın Küre Ödül Töreni, 11 Ocak 2015 tarihinde Beverly Hills, California'da gerçekleşecek.

Altın Küre Ödülü Sunacaklar


tina fey-amy poehler
Tina Fey-Amy Poehler

Gecenin sunuculuğunu, son iki yılda da olduğu gibi üst üste üçüncü yıl için bir kez daha Amy Poehler ve Tina Fey ikilisi üstlenecek.

HFPA (Hollywood Yabancı Basın Birliği), 2015 yılı için Altın Küre Adaylarını kısa süre önce açıkladı...

hollywood foreign press association
Hollywood Foreign Press Association

Sinema ve Televizyon dünyasının merakla beklediği an geldi ve sektörün en iyilerinin seçileceği 72nd Golden Globe Awards (72. Altın Küre Ödülleri) adayları açıklandı. Oscar'ın habercisi niteliği taşıyan Altın Küre'nin bu yılki adayları da birbirinden iddialı yapım ve isimlerden oluşuyor. 72. Altın Küre Ödül Töreni'nde bu yıl da heyecan dorukta olacak.

İşte Underworld (Karanlıklar Ülkesi) yıldızı Kate Beckinsale, iki kez Altın Küre Ödülü adayı Peter Krause, Paula Patton ve toplamda altı adaylığını bir Altın Küre ile süsleyen Jeremy Piven tarafından anons edilen Altın Küre'nin televizyon ve sinema dalındaki adayları...

golden globe awards
Golden Globe Awards

#GoldenGlobes