73. Altın Küre Ödülleri


2016 altin kure odulleri
2016 Altın Küre Ödülleri

73. Altın Küre Ödülleri (73rd Golden Globe Awards)

Tören

10 Ocak 2016

Yer

The Beverly Hilton, Beverly Hills, California

Sunucular

Ricky Dene Gervais

Golden Globe Award (Altın Küre Ödülleri)


golden globe awards
Golden Globe Awards

Golden Globe Awards, bilinen adıyla Altın Küre Ödülleri, her yıl film ve televizyon dizilerine verilen Amerikan ödülleridir. Hollywood Foreign Press Association / HFPA (Hollywood Yabancı Basın Birliği) tarafından 1944'ten beri verilen Altın Küre Ödülleri, film endüstrisi için verilen en önemli ödüllerdendir. Ve Oscar Ödülleri'nden sonra en çok izlenen ödül törenidir. Altın Küre Ödülleri aynı zamanda film, dizi ya da aktör ve aktrisler için iyi bir referans olarak kabul edilmektedir. Altın Küre Ödülleri 93 film eleştirmeninin oylarına göre verilir.

73. Altın Küre Ödül Töreni Ne Zaman, Nerede, Hangi Kanalda?


NBC kanalından canlı yayınlanacak olan 73. Altın Küre Ödül Töreni, 10 Ocak 2016 tarihinde Beverly Hills, California'da gerçekleşecek. Tören 10 Ocak'ı 11 Ocak'a bağlayan gece canlı olarak ülkemizde FOXLIFE kanalından da izlenebilecek.

Altın Küre Ödülü Sunacaklar


ricky gervais
Ricky Gervais

Gecenin sunuculuğunu, Altın Küre Ödüllü İngiliz komedyen, aktör, yazar, film yapımcısı ve yayıncı Ricky Gervais üstlenecek.

HFPA (Hollywood Yabancı Basın Birliği) 2016 yılı için Altın Küre Adaylarını kısa bir süre önce açıkladı...

hollywood foreign press association
Hollywood Foreign Press Association

Sinema ve Televizyon dünyasının merakla beklediği an geldi ve sektörün en iyilerinin seçileceği 73rd Golden Globe Awards (73. Altın Küre Ödülleri) adayları açıklandı. Oscar'ın habercisi niteliğini taşıyan Altın Küre'nin bu yılki adayları da birbirinden iddialı yapım ve isimlerden oluşuyor. 73. Altın Küre Ödül Töreni'nde bu yıl da heyecan dorukta olacak.

İşte America Ferrera, Angela Bassett, Chloë Grace Moretz ve Dennis Quaid tarafından anons edilen Altın Küre'nin televizyon ve sinema dalındaki adayları...

golden globe awards
Golden Globe Awards

#GoldenGlobes