So Much for So Little

Küçük Olmak İçin Çok Fazla


so much for so little
So Much for So Little

En İyi Kısa Belgesel Film Akademi Ödülü ilk olarak 1941 yılında verilmiştir.

1949 - Edward Selzer / So Much for So Little ( Küçük Olmak İçin Çok Fazla )

So Much for So Little ( Küçük Olmak İçin Çok Fazla ), Academy Award for Best Documentary / Short Subject ( En İyi Kısa Belgesel Film Akademi Ödülü ) nü sekizinci kazanan kısa belgesel filmidir.

1949 yılında aday olan dört kısa belgesel ( A Chance to Live, 1848, The Rising Tide, So Much for So Little ) içinden A Chance to Live ile So Much for So Little beraberlik ile sonuçlanan bir oylama sonucu bu ödülü birlikte kazanmışlardır.

So Much for So Little Directed by ( yönetmen )

Chuck Jones

So Much for So Little Written by ( yazar )

Chuck Jones

Friz Freleng

So Much for So Little Produced by ( yapımcı )

Edward Selzer

( narrator / anlatan ) / Frank Graham

So Much for So Little'in konusu ise: Kamu sağlık hizmetlerinin düşük maliyetli olmasıyla birlikte nasıl bu kadar çok genç hayat kurtarılabileceğine odaklı kısa animasyon belgesel. Aynı küçük Johnny Jones gibi. Küçük Johnny Jones; doğuyor, büyüyecek ve 1 yaşını sağlıklı bir biçimde dolduracak. Kamu sağlık çalışanlarına tüm çabaları için teşekkürler. Çünkü onlar olmadan Johnny Jones, bebeklerin 1. yaş gününü kutlayamadan hayatını kaybeden %5'lik diliminde yer alabilirdi. Bu sağlık servisinden faydalanmanın bedeli ise haftada sadece 3 cent ( günümüz değeri ile 30 cent ).

Johnny Jones'i Mel Blanc seslendirmiştir.

so much for so little
So Much for So Little

Yorum Gönder

0 Yorumlar

This Blog is protected by DMCA.com