All About Oscar / Oscar'a Dair Her Şey
e-mail: DeaconALP@gmail.com

2015 Oscar Adayları

87. Oscar Adayları


2015 oscar adaylari
2015 Oscar Adayları

Sinema dünyasının en prestijli ödülleri 22 Şubat Pazar gecesi sahiplerini bulacak. ABD'li sinema ve dizi oyuncusu Neil Patrick Harris'in sunuculuğunu üstleneceği 87. Oscar Ödül Töreni Türkiye'de bu sene Digiturk Moviemax 1 No.'lu kanalda yayınlanacak. İsterseniz lafı daha fazla uzatmadan 2015 Oscar Adayları'nı (87. Akademi Ödülleri Adayları) listemizden inceleyelim...

oscarnoms
OSCARS

Best Picture (En İyi Film)


American Sniper (Amerikan Keskin Nişancı)
Birdman: or (The Unexpected Virtue of Ignorance) / Atmaca: veya (Cehaletin Beklenmedik Fazileti-Cahilliğin Umulmayan Erdemi)
Boyhood (Çocukluk)
The Grand Budapest Hotel (Büyük Budapeşte Oteli)
The Imitation Game (Yapay Oyun)
Selma (Özgürlük Yürüyüşü)
The Theory of Everything (Her Şeyin Teorisi)
Whiplash

Best Director (En İyi Yönetmen)


Alejandro González Iñárritu / Birdman: or (The Unexpected Virtue of Ignorance) / Atmaca: veya (Cehaletin Beklenmedik Fazileti-Cahilliğin Umulmayan Erdemi)
Richard Linklater / Boyhood (Çocukluk)
Bennett Miller / Foxcatcher (Foxcatcher Takımı)
Wes Anderson / The Grand Budapest Hotel (Büyük Budapeşte Oteli)
Morten Tyldum / The Imitation Game (Yapay Oyun)

Best Actor in a Leading Role (En İyi Erkek Oyuncu)


Steve Carell / Foxcatcher (Foxcatcher Takımı)
Bradley Cooper / American Sniper (Amerikan Keskin Nişancı)
Benedict Cumberbatch / The Imitation Game (Yapay Oyun)
Michael Keaton / Birdman: or (The Unexpected Virtue of Ignorance) / Atmaca: veya (Cehaletin Beklenmedik Fazileti-Cahilliğin Umulmayan Erdemi)
Eddie Redmayne / The Theory of Everything (Her Şeyin Teorisi)

Best Actress in a Leading Role (En İyi Kadın Oyuncu)


Marion Cotillard / Two Days, One Night / Deux jours, une nuit (İki Gün, Bir Gece)
Felicity Jones / The Theory of Everything (Her Şeyin Teorisi)
Julianne Moore / Still Alice (Unutma Beni)
Rosamund Pike / Gone Girl (Kayıp Kız)
Reese Witherspoon / Wild (Yaban)

Best Actor in a Supporting Role (En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu)


Robert Duvall / The Judge (Yargıç)
Ethan Hawke / Boyhood (Çocukluk)
Edward Norton / Birdman: or (The Unexpected Virtue of Ignorance) / Atmaca: veya (Cehaletin Beklenmedik Fazileti-Cahilliğin Umulmayan Erdemi)
Mark Ruffalo / Foxcatcher (Foxcatcher Takımı)
J.K. Simmons / Whiplash

Best Actress in a Supporting Role (En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu)


Patricia Arquette / Boyhood (Çocukluk)
Laura Dern / Wild (Yaban)
Keira Knightley / The Imitation Game (Yapay Oyun)
Emma Stone / Birdman: or (The Unexpected Virtue of Ignorance) / Atmaca: veya (Cehaletin Beklenmedik Fazileti-Cahilliğin Umulmayan Erdemi)
Meryl Streep / Into the Woods (Sihirli Orman)

Best Foreign Language Film (En İyi Yabancı Film)


Ida / Sister of Mercy - Polonya
Leviathan / Lewiatan / Leviafan - Rusya
Tangerines / Mandariinid (Mandalina Bahçesi-Mandalinalar) - Estonya
Timbuktu - Moritanya
Wild Tales / Relatos salvajes (Vahşi Hikayeler-Asabiyim Ben) - Arjantin

Best Cinematography (En İyi Sinematografi)


Birdman: or (The Unexpected Virtue of Ignorance) / Atmaca: veya (Cehaletin Beklenmedik Fazileti-Cahilliğin Umulmayan Erdemi) / Emmanuel Lubezki
The Grand Budapest Hotel (Büyük Budapeşte Oteli) / Robert Yeoman
Ida / Lukasz Zal, Ryszard Lenczewski
Mr. Turner (Bay Turner) / Dick Pope
Unbroken (Boyun Eğmez) / Roger Deakins

Best Film Editing (En İyi Kurgu)


American Sniper (Amerikan Keskin Nişancı) / Joel Cox, Gary D. Coach
Boyhood (Çocukluk) / Sandra Adair
The Grand Budapest Hotel (Büyük Budapeşte Oteli) / Barney Pilling
The Imitation Game (Yapay Oyun) / William Goldenberg
Whiplash / Tom Cross

Best Visual Effects (En İyi Görsel Efekt)


Captain America: Winter Soldier (Kaptan Amerika: Kış Askeri)
Dawn of the Planet of the Apes (Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti)
Guardians of the Galaxy (Galaksinin Koruyucuları)
Interstellar (Yıldızlararası)
X-Men Days of Future Past (X-Men Geçmiş Günler Gelecek)

Best Production Design (En İyi Sanat Yönetmeni)


The Grand Budapest Hotel (Büyük Budapeşte Oteli) / Adam Stockhausen: (Production Design); Anna Pinnock (Set Decoration)
The Imitation Game (Yapay Oyun) / Maria Djurkovic: (Production Design); Tatiana Macdonald (Set Decoration)
Interstellar (Yıldızlararası) / Nathan Crowley: (Production Design); Gary Fettis (Set Decoration)
Into the Woods (Sihirli Orman) / Dennis Gassner: (Production Design); Anna Pinnock (Set Decoration)
Mr. Turner (Bay Turner) / Suzie Davies: (Production Design); Charlotte Watts (Set Decoration)

Best Animated Feature Film (En İyi Animasyon)


Big Hero 6 (6 Süper Kahraman)
The Boxtrolls (Kutu Cüceleri: Yaratıklar Aramızda)
How to Train Your Dragon 2 (Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2)
Song of the Sea (Denizin Şarkısı)
The Tale of The Princess Kaguya (Prenses Kaguya Masalı)

Best Short Film Animated (En İyi Kısa Animasyon)


The Bigger Picture
The Dam Keeper
Feast
Me and My Moulton
A Single Life

Best Short Film Live Action (En İyi Kısa Film)


Aya
Boogaloo and Graham (Boogaloo ve Graham)
Butter Lamp / La Lampe au Beurre de Yak (Kandil Mumu)
Parvaneh
The Phone Call (Telefon Görüşmesi)

Best Achievement in Makeup and Hairstyling (En İyi Makyaj ve Saç)


Foxcatcher (Foxcatcher Takımı) / Bill Corso, Dennis Liddiard
The Grand Budapest Hotel (Büyük Budapeşte Oteli) / Frances Hannon, Mark Coulier
Guardians of the Galaxy (Galaksinin Koruyucuları) / Elizabeth Yianni-Georgiou, David White

Best Costume Design (En İyi Kostüm)


The Grand Budapest Hotel (Büyük Budapeşte Oteli) / Milena Canonero
Inherent Vice (Gizli Kusur) / Mark Bridges
Into the Woods (Sihirli Orman) / Colleen Atwood
Maleficent (Malefiz) / Anna B. Sheppard, Jane Clive
Mr. Turner (Bay Turner) / Jacqueline Durran

Best Sound Editing (En İyi Ses Kurgusu)


American Sniper (Amerikan Keskin Nişancı) / Alan Robert Murray, Bub Asman
Birdman: or (The Unexpected Virtue of Ignorance) / Atmaca: veya (Cehaletin Beklenmedik Fazileti-Cahilliğin Umulmayan Erdemi) / Martin Hernández, Aaron Glascock
The Hobbit: The Battle of the Five Armies (Hobbit: Beş Ordunun Savaşı) / Brent Burge, Jason Canavas
Interstellar (Yıldızlararası) / Richard King
Unbroken (Boyun Eğmez) / Becky Sullivan, Andrew DeCristofaro

Best Sound Mixing (En İyi Ses Miksajı)


American Sniper (Amerikan Keskin Nişancı) / John Reitz, Gregg Rudloff, Walt Martin
Birdman: or (The Unexpected Virtue of Ignorance) / Atmaca: veya (Cehaletin Beklenmedik Fazileti-Cahilliğin Umulmayan Erdemi) / Jon Taylor, Frank A. Montaño, Thomas Varga
Interstellar (Yıldızlararası) / Gary A. Rizzo, Gregg Landaker, Mark Weingarten
Unbroken (Boyun Eğmez) / Jon Taylor, Frank A. Montaño, David Lee
Whiplash / Craig Mann, Ben Wilkins, Thomas Curley

Best Music Original Song (En İyi Orijinal Şarkı)


''Everything Is Awesome'' from THE LEGO MOVIE / Söz ve Müzik: Shawn Patterson
''Glory'' from SELMA / Söz ve Müzik: John Stephens, Lonnie Lynn
''Grateful'' from BEYOND THE LIGHTS / Söz ve Müzik: Diane Warren
''I'm Not Gonna Miss You'' from GLEN CAMPBELL: I'LL BE ME / Söz ve Müzik: Glen Campbell, Julian Raymond
''Lost Stars'' from BEGIN AGAIN / Söz ve Müzik: Gregg Alexander, Danielle Brisebois

Best Music Original Score (En İyi Film Müziği)


The Grand Budapest Hotel (Büyük Budapeşte Oteli) / Alexandre Desplat
The Imitation Game (Yapay Oyun) / Alexandre Desplat
Interstellar (Yıldızlararası) / Hans Zimmer
Mr. Turner (Bay Turner) / Gary Yershon
The Theory of Everything (Her Şeyin Teorisi) / Jóhann Jóhannsson

Best Writing Original Screenplay (En İyi Özgün Senaryo)


Birdman: or (The Unexpected Virtue of Ignorance) / Atmaca: veya (Cehaletin Beklenmedik Fazileti-Cahilliğin Umulmayan Erdemi) / Alejandro González Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris, Armando Bo
Boyhood (Çocukluk) / Richard Linklater
Foxcatcher (Foxcatcher Takımı) / E. Max Frye, Dan Futterman
The Grand Budapest Hotel (Büyük Budapeşte Oteli) / Wes Anderson
Nightcrawler (Gece Vurgunu) / Dan Gilroy

Best Writing Adapted Screenplay (En İyi Uyarlama Senaryo)


American Sniper (Amerikan Keskin Nişancı) / Jason Hall
The Imitation Game (Yapay Oyun) / Graham Moore
Inherent Vice (Gizli Kusur) / Paul Thomas Anderson
The Theory of Everything (Her Şeyin Teorisi) / Anthony McCarten
Whiplash / Damien Chazelle

Best Documentary Feature (En İyi Belgesel)


Citizenfour
Finding Vivian Maier (Vivian Maier'in Peşinde)
Last Days in Vietnam
The Salt of the Earth
Virunga

Best Documentary Short (En İyi Kısa Belgesel)


Crisis Hotline: Veterans Press 1
Joanna
Our Curse
The Reaper / La Parka
White Earth

2015 oscars hosted by neil patrick harris
2015 Oscars hosted by Neil Patrick Harris



#OscarNoms
#OscarNominees
#OscarAdayları

0 yorum: