All About Oscar / Oscar'a Dair Her Şey
e-mail: DeaconALP@gmail.com

2017 BAFTA Adayları

70. BAFTA Adayları


2017 bafta adaylari
2017 BAFTA Adayları

Sinema dünyasının prestijli ödüllerinden olan İngiliz Oscar'ı ya da Oscar'ın Birleşik Krallık'taki dengi olan BAFTA yani kurumsal adıyla, The British Academy of Film and Television Arts (İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi) ödülleri 12 Şubat'ta sahiplerini bulacak.

bafta
BAFTA

Birleşik Krallık'ın en kıymetli ve kendine özgü binalarından birisi olan Royal Albert Hall'da gerçekleştirilecek olan ödül töreni aynı zamanda Oscar'ın habercisi olarak da kabul edilmektedir. İsterseniz lafı daha fazla uzatmadan artık son hazırlıkların tamamlandığı 2017 BAFTA Adayları'nı (70. BAFTA Adayları) listemizden inceleyelim...

Dominic Cooper ve Sophie Turner'ın sunumuyla açıklanan adaylar arasında 11 kategoriyle en fazla dalda aday gösterilen film, La La Land (Aşıklar Şehri) oldu.

Hollywood'un Oscar Ödülleri'nde karşı İngilizlerin 69 yıldır dağıttığı BAFTA Ödülleri'nin tüm kategorilerdeki adayları şu şekilde:

Best Film (En İyi Film)

Arrival (Geliş)
I, Daniel Blake / Moi, Daniel Blake (Ben, Daniel Blake)
La La Land (Aşıklar Şehri)
Manchester by the Sea (Yaşamın Kıyısında)
Moonlight (Ay Işığı)

Alexander Korda Award for Best British Film (En İyi İngiliz Filmi)

American Honey
Denial
Fantastic Beasts and Where to Find Them (Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar)
I, Daniel Blake / Moi, Daniel Blake (Ben, Daniel Blake)
Notes on Blindness
Under the Shadow (Korkunun Gölgesi)

David Lean Award for Direction (En İyi Yönetmen)

Denis Villeneuve / Arrival (Geliş)
Ken Loach / I, Daniel Blake / Moi, Daniel Blake (Ben, Daniel Blake)
Damien Chazelle / La La Land (Aşıklar Şehri)
Kenneth Lonergan / Manchester by the Sea (Yaşamın Kıyısında)
Tom Ford / Nocturnal Animals (Gece Hayvanları)

Best Leading Actor (En İyi Erkek Oyuncu)

Andrew Garfield / Hacksaw Ridge (Savaş Vadisi)
Casey Affleck / Manchester by the Sea (Yaşamın Kıyısında)
Jake Gyllenhaal / Nocturnal Animals (Gece Hayvanları)
Ryan Gosling / La La Land (Aşıklar Şehri)
Viggo Mortensen / Captain Fantastic (Kaptan Fantastik)

Best Leading Actress (En İyi Kadın Oyuncu)

Amy Adams / Arrival (Geliş)
Emily Blunt / The Girl on the Train (Trendeki Kız)
Emma Stone / La La Land (Aşıklar Şehri)
Meryl Streep / Florence Foster Jenkins
Natalie Portman / Jackie

Best Supporting Actor (En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu)

Aaron Taylor-Johnson / Nocturnal Animals (Gece Hayvanları)
Dev Patel / Lion
Jeff Bridges / Hell or High Water / Comancheria (İki Eli Kanda)
Hugh Grant / Florence Foster Jenkins
Mahershala Ali / Moonlight (Ay Işığı)

Best Supporting Actress (En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu)

Hayley Squires / I, Daniel Blake / Moi, Daniel Blake (Ben, Daniel Blake)
Michelle Williams / Manchester by the Sea (Yaşamın Kıyısında)
Naomie Harris / Moonlight (Ay Işığı)
Nicoel Kidman / Lion
Viola Davis / Fences (Çitler)

Best Original Screenplay (En İyi Özgün Senaryo)

Taylor Sheridan / Hell or High Water / Comancheria (İki Eli Kanda)
Paul Laverty / I, Daniel Blake / Moi, Daniel Blake (Ben, Daniel Blake)
Damien Chazelle / La La Land (Aşıklar Şehri)
Kenneth Lonergan / Manchester by the Sea (Yaşamın Kıyısında)
Barry Jenkins / Moonlight (Ay Işığı)

Best Adapted Screenplay (En İyi Uyarlama Senaryo)

Eric Heisserer / Arrival (Geliş)
Robert Schenkkan, Andrew Knight / Hacksaw Ridge (Savaş Vadisi)
Allison Schroeder, Theodore Melfi / Hidden Figures (Gizli Sayılar)
Luke Davies / Lion
Tom Ford / Nocturnal Animals (Gece Hayvanları)

Best Film not in the English Language (Yabancı Dilde En İyi Film)

Jacques Audiard / Dheepan
Pedro Almodóvar / Julieta
Deniz Gamze Ergüven / Mustang
László Nemes / Son of Saul / Saul fia (Saul'un Oğlu)
Maren Ade / Toni Erdmann

Best Cinematography (En İyi Sinematografi)

Bradford Young / Arrival (Geliş)
Giles Nuttgens / Hell or High Water / Comancheria (İki Eli Kanda)
Linus Sandgren / La La Land (Aşıklar Şehri)
Greig Fraser / Lion
Seamus McGarvey / Nocturnal Animals (Gece Hayvanları)

Best Editing (En İyi Kurgu)

Joe Walker / Arrival (Geliş)
John Gilbert / Hacksaw Ridge (Savaş Vadisi)
Tom Cross / La La Land (Aşıklar Şehri)
Joan Sobel / Nocturnal Animals (Gece Hayvanları)
Jennifer Lame / Manchester by the Sea (Yaşamın Kıyısında)

Best Special Visual Effects (En İyi Görsel Efekt)

Louis Morin / Arrival (Geliş)
Richard Bluff, Stephane Ceretti, Paul Corbould, Jonathan Fawkner / Doctor Strange (Doktor Strange)
Tim Burke, Pablo Grillo, Christian Manz, David Watkins / Fantastic Beasts and Where to Find Them (Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar)
Robert Legato, Dan Lemmon, Andrew R. Jones, Adam Valdez / The Jungle Book (Orman Çocuğu)
Neil Corbould, Hal T. Hickel, Mohen Leo, John Knoll, Nigel Sumner / Rogue One: A Star Wars Story (Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi)

Best Production Design (En İyi Sanat Yönetmeni)

John Bush, Charles Wood / Doctor Strange (Doktor Strange)
Stuart Craig, Anan Pinnock / Fantastic Beasts and Where to Find Them (Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar)
Jess Gonchor, Nancy Haigh / Hail, Caesar! (Yüce Sezar!)
Sandy Reynolds-Wasco, David Wasco / La La Land (Aşıklar Şehri)
Shane Valentino, Meg Everist / Nocturnal Animals (Gece Hayvanları)

Best Animated Film (En İyi Animasyon Filmi)

Andrew Stanton / Finding Dory (Kayıp Balık Dory)
Travis Knight / Kubo and the Two Strings (Kubo ve Sihirli Telleri)
Ron Clements, John Musker / Moana
Byron Howard, Rich Moore / Zootopia (Zootropolis: Hayvanlar Şehri)

Best British Short Animation (En İyi İngiliz Kısa Animasyon)

Jac Clinch, Jonathan Harbottle, Millie Marsh / The Alan Dimension
Khaled Gad, Anushka Kishani Naanayakkara, Elena Ruscombe-King / A Love Story
Jennifer Zheng / Tough

Best British Short Film (En İyi İngiliz Kısa Film)

Consumed
Home
Mouth of Hell
The Party
Standby

Best Make Up / Hair (En İyi Makyaj ve Saç )

J. Roy Helland, Daniel Phillips / Florence Foster Jenkins
Jeremy Woodhead / Doctor Strange (Doktor Strange)
Shane Thomas / Hacksaw Ridge (Savaş Vadisi)
Donald Mowat, Yolanda Toussieng / Nocturnal Animals (Gece Hayvanları)
Rogue One: A Star Wars Story (Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi)

Best Costume Design (En İyi Kostüm Tasarımı)

Joanna Johnston / Allied (Müttefik)
Colleen Atwood / Fantastic Beasts and Where to Find Them (Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar)
Consolata Boyle / Florence Foster Jenkins
Madeline Fontaine / Jackie
Mary Zophres / La La Land (Aşıklar Şehri)

Best Sound (En İyi Ses)

Claude La Haye, Bernard Gariépy Strobl, Sylvain Bellemare / Arrival (Geliş)
Mike Prestwood Smith, Dror Mohar, Wylie Stateman, David Wyman / Deepwater Horizon (Deepwater Horizon: Büyük Felaket)
Niv Adiri, Glenn Freemantle, Simon Hayes, Andy Nelson, Ian Tapp / Fantastic Beasts and Where to Find Them (Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar)
Peter Grace, Robert Mackenzie, Kevin O'Connell, Andy Wright / Hacksaw Ridge (Savaş Vadisi)
Mildred Iatrou, Ai-Ling Lee, Steven Morrow, Andy Nelson / La La Land (Aşıklar Şehri)

Anthony Asquith Award for Film Music (En İyi Özgün Müzik)

Jóhann Jóhannsson / Arrival (Geliş)
Mica Levi / Jackie
Justin Hurwitz / La La Land (Aşıklar Şehri)
Dustin O'Halloran / Lion
Abel Korzeniowski / Nocturnal Animals (Gece Hayvanları)

Best Documentary (En İyi Belgesel)

Ava DuVernay / 13th
Ron Howard / The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years (The Beatles: Eight Days a Week - Turne Yılları)
Otto Bell, Stacey Reiss / The Eagle Huntress
Pete Middleton, James Spinney / Notes on Blindness
Josh Kriegman, Elyse Steinberg / Weiner

EE Rising Star Award (Yükselen Yıldız Ödülü)

Anna Taylor-Joy
Laia Costa
Lucas Hedges
Ruth Negga
Tom Holland

baftanoms
BAFTA Noms

#BaftaNoms
#EEBAFTAs

0 yorum: